ZNĘCAŁ SIĘ NAD ŻONĄ, TRAFIŁ POD POLICYJNY DOZÓR

0
98

Policyjny dozór, zakaz kontaktowania i nakaz opuszczenia lokalu zajmowanego wspólnie z pokrzywdzoną zastosował prokurator wobec 41-letniego mieszkańca powiatu legionowskiego, podejrzanego o znęcanie się nad żoną. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z zespołu patrolowo – interwencyjnego zostali skierowani na interwencję domową. Na funkcjonariuszy oczekiwała zgłaszająca. Kobieta przyznała się, że 41-latek od kilku miesięcy znęca się nad nią.

Policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu mężczyzny. Śledczy przyjęli zawiadomienie od pokrzywdzonej, o popełnieniu przestępstwa. Z zeznań pokrzywdzonej wynikało, że mąż wszczynał awantury domowe będąc pod wpływem alkoholu, wyzywał ją wulgarnymi słowami, poniżał, szarpał i wykręcał ręce.

Zgromadzony przez legionowskich śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 41-latkowi  zarzutów znęcania się nad osobą najbliższą. Prokurator zastosował wobec podejrzanego policyjny dozór, zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną, a także zobowiązał go do opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania.

Za przestępstwo znęcania się grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.