Zawody o tytuł Wolskiego Pączusia 2020

0
43

W Tłusty Czwartek miłośnicy słodkości już po raz ósmy zmierzą się w wolskich zawodach jedzenia pączków na czas. Właśnie ruszyły zapisy, które potrwają do środy 19 lutego 2020 r.

Zawody jedzenia pączków na czas odbędą się tradycyjnie w Tłusty Czwartek. Aby otrzymać tytuł Wolskiego Pączusia 2020 trzeba będzie w jak najkrótszym czasie zjeść pięć pączków. Aktualny rekord ustanowiony w 2017 roku to 1 minuta 14 sekund. – Poprzeczka jest postawiona wysoko, ale liczymy, że w tym roku poznamy nowego rekordzistę. Zachęcam do udziału w zabawie. Właśnie rozpoczęły się zapisy – mówi Krzysztof Strzałkowski, Burmistrz Dzielnicy Wola. Zawody będą rozgrywane w dwóch kategoriach – kobiet i mężczyzn. 

Zdobywcy tytułu otrzymają pamiątkowy dyplom, stos pączków oraz zestaw upominków Dzielnicy Wola. Fundatorem pączków i partnerem zawodów jest znana w całej Warszawie Pracownia Cukiernicza „Zagoździński”.

Chętnych zapraszamy do zapisów: mailem na adres wolski.paczus@um.warszawa.pl  lub telefonicznie na nr (22) 443 56 17 (pn-pt w godz. 8:00-16:00). Zapisy potrwają do 19 lutego. Liczba miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń.