ZATRZYMANY ZA POSIADANIE ZNACZNEJ ILOŚCI SUBSTANCJI PSYCHOTROPOWYCH I HANDEL NIMI

0
105

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału operacyjno-rozpoznawczego zatrzymali obywatela Arabii Saudyjskiej podejrzanego o udzielanie i posiadanie znacznej ilości substancji psychotropowych. Za te przestępstwa zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii 30-latkowi grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

Ustalenia śródmiejskich kryminalnych doprowadziły ich do mężczyzny pochodzenia arabskiego, który na jednym z portali aukcyjnych oferował do sprzedaży substancje psychotropowe.

Policjanci bardzo szybko dowiedzieli się, kim jest sprzedawca i zorganizowali zasadzkę. 30-latek został zatrzymany wieczorem na ulicy Szpitalnej. Miał przy sobie opakowanie z Clonozepanem. Kryminalni postanowili sprawdzić jego pokój w hostelu. Podejrzewali, że tam właśnie przechowuje resztę nielegalnych substancji, które sprzedaje poprzez internet. Nie mylili się. W pokoju zajmowanym przez obywatela Arabii Saudyjskiej policjanci znaleźli znaczne ilości różnych substancji psychotropowych.

Zgormadzony w sprawie materiał dowodowy, pozwolił prowadzącej w tej sprawie śledztwo prokuraturze, na postawienie zatrzymanemu mężczyźnie zarzutów handlu substancjami psychotropowymi oraz ich posiadania. Za te przestępstwa zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii mężczyźnie grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.