Zapisz się do programu “Lato w mieście

0
173

Przygotowania do „Lata w mieście” idą pełną parą. W czasie wakacji, od 24 czerwca do 30 sierpnia, warszawscy uczniowie oraz dzieci mieszkające w Warszawie będą mogły korzystać z bogatej oferty bezpłatnych zajęć sportowych, edukacyjnych i kulturalnych.

Fot: https://www.instagram.com/myownphotostory/

Zapisy do programu „Lato w mieście” 2019 prowadzone są do 30 kwietnia do godz. 12.00, przy wsparciu elektronicznego systemu zgłoszeń, dostępnego pod adresem: www.warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl. Podczas 10 jednotygodniowych turnusów, w Wakacyjnych Placówkach Edukacyjnych, na dzieci czeka ponad 56 tysięcy wolnych miejsc.
Rodzice dzieci zainteresowanych „Latem w Mieście” rejestrują się w systemie za pomocą numeru pesel dziecka, następnie samodzielnie tworzą hasło.

Po wprowadzeniu do systemu podstawowych informacji i wyborze turnusów wakacyjnych należy wskazać szkoły i ułożyć je od najbardziej preferowanej do najmniej. Można wybrać dowolną liczbę szkół na każdy z 10 jednotygodniowych turnusów, który trwa od poniedziałku do piątku. Wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych kończy pierwszy etap zapisów.
Podanie adresu mailowego umożliwi przesłanie 6 maja br. informacji o wyniku zapisów. Na tym etapie rodzic nie musi odwiedzać szkoły, zgłoszenie dokonywane jest wyłącznie elektronicznie. 
Kolejnym krokiem jest dokonanie opłaty za wyżywienie. Do 16 maja br. do godziny 16.00, należy złożyć potwierdzenie dokonania opłaty lub zaświadczenie o zwolnieniu z opłat wraz z wydrukiem karty kwalifikacyjnej (do pobrania z systemu) w każdej ze szkół, do której dziecko zostało zakwalifikowane. Ostateczną decyzję o przyjęciu dziecka do programu podejmuje kierownik wypoczynku.

Przed wypełnieniem karty kwalifikacyjnej należy zapoznać się z zasadami oraz harmonogramem zapisów, które dostępne są tutaj.
Wakacyjne Placówki Edukacyjne

Podobnie jak w minionych latach WPE działają przez pięć dni w tygodniu, w godzinach od 7.00-8.00 do 16.00-17.00, zapewniając opiekę uczniom warszawskich szkół oraz dzieciom mieszkającym w Warszawie.

Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny. Rodzice muszą zapłacić jedynie za posiłki, z których korzystają dzieci w Wakacyjnych Punktach Edukacyjnych. Podobnie jak w poprzednich latach, opłata wynosi 7 zł za dwa posiłki w tym jeden ciepły. Uczniowie, którzy w ciągu roku szkolnego korzystają ze zwolnienia z opłat za obiady na mocy decyzji OPS lub dyrektora szkoły, są zwolnieni z opłat również podczas wakacji.

W Wakacyjnych Punktach Edukacyjnych dzieci mogą liczyć na zróżnicowane atrakcje. Oprócz zajęć sportowo – rekreacyjnych, edukacyjnych, plastycznych czy muzycznych – organizowane są również aktywności poza placówkami – wycieczki, seanse filmowe, spektakle teatralne, lekcje muzealne, zajęcia na pływalni. To tylko część atrakcji, które tego lata czekają na warszawskich uczniów.
Szczegółowe informacje dotyczące programu znajdują się na stronie internetowej miejskiego Biura Edukacji i stronach dzielnic, a także u koordynatorów programu – ich lista znajduje się tutaj.