XI Kongres Kobiet – zaproszenie

0
88

W dniach 20-21 września (Pałac Kultury i Nauki, pl. Defilad 1) odbędzie się XI Kongres Kobiet, który w tym roku będzie przebiegał pod hasłem „Wybory kobiet: równość, ekologia, demokracja”. Partnerem Kongresu jest m.st. Warszawa.

Obrady rozpoczną się w piątek, 20 września o godz. 10.00, rejestracja od godziny 9.00. W trakcie Kongresu zaplanowano trzy sesje plenarne: Postaw na równość!, Ekologiczny Alert!, Postaw na demokrację! Uczestniczki przyjrzą się najbardziej zagrożonym obszarom życia społecznego. Pod lupę wezmą różnice płac kobiet i mężczyzn w Polsce, nierówne szanse na awans i rozwój kariery zawodowej. Będą też dzielić się dobrymi praktykami budowania samorządności przez kobiety, pomysłami na poszanowanie i przestrzeganie wartości demokratycznych. Podczas debat, wykładów i warsztatów będą szukać rozwiązań na zmniejszanie skutków zmian klimatycznych, które stają się coraz bardziej odczuwalne.

Uczestniczki Kongresu będą debatować w ramach czternastu centrów tematycznych.

Kongres Kobiet jest organizowany już po raz jedenasty, jak co roku gromadząc postaci ze świata kultury, nauki, biznesu, a także aktywistki społeczne. Podczas licznych debat i warsztatów Kongres tworzy przestrzeń do swobodnej wymiany poglądów i doświadczeń. Spotkanie to także okazja do wspólnego poszukiwania rozwiązań dla najbardziej istotnych problemów. W ubiegłym roku w Kongresie zarejestrowało się aż 4.500 uczestniczek i uczestników, wystąpiło ponad 350 panelistek i panelistów.

W Kongresie mogą wziąć udział osoby, które zarejestrują się poprzez stronę: www.kongreskobiet.pl Odbiór imiennych identyfikatorów w piątek 20 września od godziny 9.00, w sobotę od godziny 9.30.