Wspólne kolędowanie na pl. Zamkowym

0
19

Podtrzymajmy piękną bożonarodzeniową tradycję. W sobotę, 18 stycznia, o godz. 15.00, zapraszamy wszystkich warszawiaków do wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek na pl. Zamkowym.

Najpiękniejsze kolędy i pastorałki: „Dzisiaj w Betlejem”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Lulajże Jezuniu”, „W żłobie leży”, „Hej w dzień narodzenia”, „Kołysanka”, „Mędrcy świata”, „Do szopy”, „My też pastuszkowie”, „Gdy się Chrystus rodzi”, „A wczoraj, z wieczora”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Gdy śliczna Panna”, „Skrzypi Wóz”, „Wśród nocnej ciszy”, „Mizerna, cicha”, „Gore Gwiazda”, „W żłobie leży”, „Oj maluśki”, „Bóg się rodzi” – będzie można zaśpiewać z chórem, pod batutą Ewą Jurkiewicz, laureatką Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej, nominowaną w drugiej edycji plebiscytu Warszawianka Roku, oraz z zespołem ENEJ. We wspólnym kolędowaniu pomogą bezpłatne śpiewniki. A o styczniowej aurze pomoże zapomnieć darmowa gorąca herbata. Zapraszamy! Przywołajmy rodzinną, magiczną atmosferę świąt.

W „Warszawskim kolędowaniu” weźmie udział Renata Kaznowska, wiceprezydent stolicy.

W scenerii świątecznej iluminacji

W Multimedialnym Parku Fontann w rytm zimowych przebojów tańczą fontanny, roziskrzone 30 tysiącami ledowych punktów.

Zimowe iluminacje na Podzamczu można oglądać codziennie, natomiast pokazy z muzyką odbywają się w każdy piątek, sobotę i niedzielę o godz. 16, 17 i 18 do 31 stycznia.