Wielka Ursynowska już 7 września!

0
186

W sobotę, 7  września odbędzie się ósma edycja imprezy biegowej  pod nazwą „Wielka Ursynowska”. Nawiązanie do „Wielkiej Warszawskiej” nie jest przypadkiem,  gdyż trasa biegu to tradycyjnie tor Wyścigów Konnych na Służewcu. Trwają zapisy na bieg – www.wielkaursynowska.waw.pl

Fot: VII Wielka Ursynowska.Tor Wyścigów Konnych na Służewcu, 9 września 2018 r. Biegi przełajowe

– Dla wielu osób bieganie jest pasją i sposobem na odstresowanie. Dla wszystkich bieg jest sposobem na utrzymanie organizmu w dobrej kondycji, w duchu sportowej rywalizacji. Ja także wezmę udział w biegu, a zachęcam do wykorzystania szansy jaką daje tor, ponieważ można tę trasę pokonać boso – mówi Zastępca Burmistrza Piotr Zalewski.

Zawodnicy przebiegną dwa okrążenia (5km) po trawiastej nawierzchni, na której zazwyczaj ścigają się najszybsze wierzchowce w Polsce. Jak co roku, oprócz klasycznych klasyfikacji, będzie również osobna dla tych śmiałków, którzy zdecydują się pokonać trasę biegu boso. Impreza jest realizowana z inicjatywy i środków finansowych Dzielnicy Ursynów. Biegowi głównemu towarzyszyć w tym roku będą zawody dziecięce, odbywające się  na różnych dystansach – co nada całemu wydarzeniu charakter rodzinny.

Aby zdobyć pakiet startowy, zapewniający numer startowy oraz pamiątkowy medal za ukończenie zawodów, należy zarejestrować się na stronie www.wielkaursynowska.waw.pl. Opłata za udział w biegu to symboliczne 10 zł. Udział w biegach dziecięcych jest bezpłatny. Jednym z celów Wielkiej Ursynowskiej jest  wsparcie Fundacji Hospicjum Onkologiczne im. Świętego Krzysztofa. Przy opłacie wpisowego, można dokonać również dodatkowego przelewu na rzecz tej organizacji. Hospicjum będzie również miało swoje stoisko na terenie zaplecza biegu.

Po zakończeniu rywalizacji sportowej zapraszamy wszystkich uczestników (wraz rodzinami i kibicami) do obserwowania gonitw konnych, a szczególnie jednej z nich, w której rywalizacja toczyć się będzie o Puchar Burmistrza Ursynowa.