Wielka Ursynowska – dziś startują zapisy na wyjątkowy bieg!

0
86

W sobotę, 7  września odbędzie się ósma edycja imprezy biegowej  pod nazwą „Wielka Ursynowska”. Nawiązanie do „Wielkiej Warszawskiej” nie jest przypadkiem,  gdyż trasa biegu to tradycyjnie tor Wyścigów Konnych na Służewcu. Impreza jest realizowana z inicjatywy i środków finansowych Dzielnicy Ursynów. Od jutra (14.08) można się zapisać na bieg.

Zawodnicy przebiegną dwa okrążenia (5km) po trawiastej nawierzchni, na której zazwyczaj ścigają się najszybsze wierzchowce w Polsce. Jak co roku, oprócz klasycznych klasyfikacji, będzie również osobna dla tych śmiałków, którzy zdecydują się pokonać trasę biegu boso.

Imprezą towarzyszącą biegu głównego będą w tym roku biegi dziecięce – co nada całemu wydarzeniu charakter rodzinny. Aby zdobyć pakiet startowy, zapewniający numer startowy oraz pamiątkowy medal za ukończenie zawodów, należy zarejestrować się na stronie www.wielkaursynowska.waw.pl – zapisy od jutra. Opłata za udział w biegu to symboliczne 10 zł. Udział w biegach dziecięcych jest bezpłatny. Po zakończeniu rywalizacji sportowej zapraszamy wszystkich uczestników (wraz rodzinami i kibicami) do obserwowania gonitw konnych, a szczególnie jednej z nich, w której rywalizacja toczyć się będzie o Puchar Burmistrza Ursynowa.

Jak co roku „Wielka Ursynowska” ma charakter charytatywny. Uczestnicy biegu, podobnie jak w poprzednich latach, mogą wesprzeć ursynowską Fundację Hospicjum Onkologiczne im. Świętego Krzysztofa, do czego gorąco zachęcamy. Informacje na temat misji tej organizacji na stronie: https://fho.org.pl/misja-i-statut/