Warszawianka Roku 2019 – nominacje poznamy już wkrótce

0
133

Trwa druga edycja plebiscytu Warszawianka Roku. Już wkrótce poznamy kandydatki do tytułu Warszawianki Roku 2019 oraz tytułu specjalnego – Warszawianki Przemian.

Do 16 czerwca trwał etap zgłaszania kandydatek do tytułu. Ponad 1250 osób przedstawiło swoje kandydatki! Spośród wskazanych przez warszawianki i warszawiaków 125 kobiet, kapituła plebiscytu wybrała 10 nominowanych. Kapituła wskazała również pięć kandydatek do tytułu specjalnego „Warszawianka Przemian”.

Konferencja prasowa, podczas której odbędzie się ogłoszenie oraz wręczenie nominacji będzie miała miejsce w środę, 4 września o godz. 12.00 w Forcie Sokolnickiego przy ul. Stefana Czarnieckiego 51 w Warszawie. Zgłoszenia akredytacyjne będziemy przyjmować online od 20 do 30 sierpnia, o czym poinformujemy w dniu rozpoczęcia naboru akredytacyjnego.

Warszawianka Roku – druga edycja plebiscytu
Plebiscyt ma na celu uhonorowanie kobiety, która swoją działalnością społeczną lub zawodową w szczególny sposób przyczyniła się do rozwoju i promowania Warszawy. Tytuł Warszawianki Roku zostanie przyznany zarówno za działalność na rzecz stolicy, jak i realizację działań na rzecz promowania wartości tj.: otwartość, tolerancja, wybitne osiągnięcia w swojej dziedzinie, działalność na rzecz kobiet, społeczeństwa obywatelskiego i społeczności lokalnej w Warszawie.

Z uwagi na tegoroczne obchody 15-lecia wejścia Polski do Unii Europejskiej oraz 30-lecia pierwszych wolnych wyborów w Polsce, ogłosiliśmy również tytuł specjalny pn. Warszawianka Przemian. Jego celem jest wyłonienie liderek społecznych, które na przestrzeni ostatnich 30 lat wybitnie wpłynęły na przemiany w naszym społeczeństwie w zakresie wolności, równości oraz poszanowania praw człowieka.

Więcej informacji o plebiscycie na stronie.