Warszawiaki 2019 – wystartowała 6. edycja plebiscytu na “najlepsze w Warszawie”!

0
54

Ruszyły zgłoszenia do plebiscytu Warszawiaki 2019. Po raz szósty mieszkańcy Warszawy wybiorą najciekawsze miejsca, wydarzenie czy zdjęcie roku. Współorganizatorem plebiscytu jest Urząd Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy.

Pierwszy plebiscyt został zorganizowany w 2014 roku – od tego czasu systematycznie rośnie liczba głosujących, coraz więcej jest propozycji do nominacji konkursowych. Idea plebiscytu pozostaje niezmienna – od sześciu lat wskazujemy wspólnie to co najważniejsze w stolicy i dla stolicy w mijającym roku. W 1. etapie każdy ma możliwość zgłaszania swoich propozycji w 1 z 15 kategorii. Wystarczy wejść na www.warszawiaki.com.pl i wskazać godne uwagi miejsce rozrywki, instytucję kulturalną, działalność w sieci czy na przykład swoją fotografię miasta.

– Tak jak w zeszłym roku przygotowaliśmy dla głosujących 15 kategorii – mówi Bartosz Kańtoch, pomysłodawca i organizator Warszawiaków. Nasze kategorie „obejmują” wszystkie najważniejsze dziedziny życia – podkreśla Kańtoch i dodaje: Zgłoszenia potrwają do 31 stycznia. Wszystko po to, aby 3 lutego poznać 150 finalistów (10 w każdej kategorii). Przez cały kolejny miesiąc odbywać się będzie głosowanie finałowe, w którym warto wziąć udział, bo na głosujących czekają luksusowe weekendy w Hotelach Gołębiewski, które po raz drugi zostały oficjalnym Partnerem Warszawiaków. Po raz pierwszy pobyt w Hotelach Gołębiewski mogą wygrać także te osoby, które zgłaszają propozycje do nominacji.

Kino, teatr, muzeum, klub, restauracja, pub, bar, kawiarnia, centrum rozrywki, sport, dom kultury, zdjęcie, wydarzenie roku, Warszawa w sieci i Warszawiak Roku – zwycięzców plebiscytu
w 15 kategoriach poznamy początkiem marca 2020 roku podczas gali finałowej, która odbędzie się w Oranżerii Muzeum Pałacu Jana III w Wilanowie. Więcej informacji i głosowanie na www.warszawiaki.com.pl.