UDERZAŁ ŁOMEM I ZADAŁ CIOS NOŻEM, DRUGI WYRZUCAŁ PRZEZ OKNO UBRANIA

0
98

Dzięki natychmiastowej reakcji policjantów z Woli doszło do zatrzymania na gorącym uczynku dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój z użyciem noża. Z ustaleń wynika, że sprawcy wtargnęli do mieszkania pokrzywdzonego. Jeden z nich uderzał go metalowym prętem po ramieniu i zadał mu cios nożem w udo, w tym czasie drugi wyrzucał przez okno należące do niego rzeczy. Pokrzywdzony utracił pieniądze oraz sprzęt elektroniczny. Podejrzani usłyszeli zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Decyzją sądu 29-latek został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące, drugi z mężczyzn został objęty dozorem policyjnym.

Po godzinie 22 policjanci z Woli otrzymali zgłoszenie o tym, że ktoś wyrzuca przez okno ciężkie przedmioty, m.in. telewizor. Nie czekając długo funkcjonariusze ruszyli na miejsce. Przed budynkiem zauważyli porozrzucane rzeczy. W pewnej chwili usłyszeli hałas dobiegający z mieszkania. Pobiegli tam, w mieszkaniu zastali pobitego mężczyznę oraz przy nim stojących dwóch mężczyzn, którzy widząc policjantów od razu tłumaczyli, że nie mają z tym nic wspólnego.

Policjanci od razu zareagowali i ustalili okoliczności zdarzenia. Okazało się, że mężćzyźni wtargnęli do mieszkania pokrzywdzonego z łomem w ręku. Po wejściu szarpali pokrzywdzonego, jeden z nich uderzał go łomem w ramię i innym przedmiotem w głowę, po chwili zadał cios nożem w udo. Drugi w tym czasie wyrzucał jego rzeczy przez okno. Po chwili zabrali pokrzywdzonemu laptopa oraz pieniądze.

Pokrzywdzony z obrażeniami głowy i uda został zabrany do szpitala. Mężczyźni w wieku 20 i 29 trafili do policyjnej celi. Na miejsce przyjechała grupa dochodzeniowo-śledcza, która przeprowadziła oględziny. Sprawa trafiła do wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu. Śledczy zgromadzili materiał dowodowy. Podejrzani zostali doprowadzeni do rejonowej prokuratury, gdzie usłyszeli zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Decyzją sądu 29-letni mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące, natomiast drugi z nich został objęty dozorem policyjnym. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.