Ucharakteryzowany mężczyzna grożąc znajomemu bronią zażądał 100 tysięcy złotych.

0
30

34-letni mieszkaniec województwa pomorskiego został zatrzymany w związku z rozbojem na koledze, do którego doszło 10 stycznia br. na terenie Pragi Północ. Ucharakteryzowany mężczyzna poszedł do mieszkania znajomego i grożąc mu przedmiotem przypominającym broń zażądał wydania pieniędzy w kwocie 100 tysięcy złotych. W sprawie wszczęto śledztwo nadzorowane przez prokuraturę rejonową. Decyzją sądu sprawca trafił pod dozór policji.

Przypomnijmy to zdarzenie. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że 10 stycznia br. do jego mieszkania przyszedł mężczyzna. Kiedy mieszkaniec Pragi Północ otworzył drzwi zauważył, że napastnik w ręku trzyma przedmiot przypominający broń, doszło pomiędzy nimi do szarpaniny. Napastnik uderzył pokrzywdzonego twardym przedmiotem w głowę, padły również strzały. Pokrzywdzony jednak nie został poważnie ranny. W trakcie zdarzenia 34-letni sprawca zażądał wydania mu pieniędzy w kwocie 100 tysięcy złotych. Po tych słowach zgłaszający rozpoznał głos mężczyzny i zauważył, że ma on przyczepiony sztuczny zarost. Okazało się, że mężczyźni wcześniej pracowali razem. Zdemaskowany napastnik uciekł z miejsca zdarzenia.

Sprawą od razu zajęli się policjanci z komendy na Pradze Północ. Operacyjni przeanalizowali informacje przekazane przez zgłaszającego i przeprowadzili własne ustalenia. 34-latek został zatrzymany w Żukowie.

W trakcie czynności okazało się, że sprawca przygotował się do całego zdarzenia dzień wcześniej. Zostawił kamerę na korytarzu, aby obserwować kto jest w mieszkaniu. Podczas całego zdarzenia miał przy sobie opaski zaciskowe i taśmy do skrępowania przyszłej ofiary.

Gdy śledczy mieli już gotowy materiał dowodowy, doprowadzili mężczyznę do prokuratury. Tam przedstawiono mu zarzut dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego przedmiotu w postaci pistoletu pneumatycznego.

Sąd zastosował wobec mężczyzny dozór policyjny oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego. Za to przestępstwo grozi mu kara pozbawiania pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.