Ruszają zapisy do 31. Biegu Niepodległości.

0
83

W nocy z piątku na sobotę, z 20 na 21 września, rozpoczną się zapisy do 31. Biegu Niepodległości. To ostatni w tym roku bieg z cyklu Warszawskiej Triady „Zabiegaj o pamięć”. Dla chcących upamiętnić 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości przygotowano aż 22 000 pakietów startowych!

Zapisy

Rejestracja do 31. Biegu Niepodległości rozpocznie się dokładnie o północy z 20 na 21 września. By znaleźć się na liście startowej należy założyć konto, a następnie wypełnić elektroniczny formularz rejestracyjny dostępny na stronie www.aktywnawarszawa.pl lub zapisać się osobiście w biurze zawodów zlokalizowanym w CH Arkadia przy Al. Jana Pawła II 82.

Opłacony pakiet można odebrać od 21 października do 9 listopada w biurze zawodów. Uwaga! W dniu biegu, 11 listopada, pakiety startowe wydawane będą wyłącznie dla zawodników spoza Warszawy. W pakiecie uczestnicy znajdą numer startowy i pamiątkową koszulkę. Po przekroczeniu linii mety każdy zawodnik otrzyma pamiątkowy medal, napój i posiłek regeneracyjny. Szczegółowe informacje są tutaj oraz na portalu Facebook.

Otwarte treningi przed startem

Od września Stołeczne Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA prowadzi ćwiczenia przygotowujące do startu w biegu. Otwarte treningi biegowe odbywają się w czwartki w godz. 19.00–20.30 (zbiórka w ośrodku Rozbrat przy ul. Rozbrat 26). Organizatorzy korzystają zarówno z centrum treningowego na Agrykoli oraz okolicznych parków: Marszałka E. Śmigłego-Rydza, Agrykola, Ujazdowskiego oraz Łazienek Królewskich. Harmonogram biegowych czwartków można znaleźć tutaj.

Trasa biegu

Jak co roku start biegu będzie miał miejsce u zbiegu ulicy Stawki oraz al. Jana Pawła II. Biegacze wystartują o symbolicznej godzinie 11.11. Kilka minut wcześniej na trasę wyruszą zawodnicy poruszający się na wózkach aktywnych oraz z napędem pośrednim, a na końcu linię startu przekroczą zawodnicy nordic walking. Podobnie jak w latach minionych trasa biegu poprowadzona została al. Jana Pawła II, wiaduktem nad Al. Jerozolimskimi i ul. Chałubińskiego do al. Niepodległości. Biegacze oraz zawodnicy na wózkach nawrócą w prawo na wysokości ul. Rakowieckiej. Zawodnicy nordic walking, którzy mają do pokonania krótszą trasę (6,5 kilometra) nawrócą na wysokości ul. Koszykowej.

Oprócz dziesięciokilometrowego biegu głównego przygotowana będzie specjalna atrakcja dla młodych sportowców z roczników 2005-2009. Będą mogli pobiec w „Mili dla niepodległej” na dystansie 1918 metrów. Limit uczestników w tej rywalizacji wynosi 1000 osób.

Organizatorem 31. Biegu Niepodległości jest m.st. Warszawa.