Pływalnia Delfin w nowej odsłonie

0
231

Zakończyła się gruntowna modernizacja popularnej pływalni przy ul. Kasprzaka. Remont kosztował blisko 12 mln zł. Delfin to teraz nowoczesny i ekologiczny obiekt, przystosowanym do potrzeb rodzin oraz osób z niepełnosprawnościami.

Pływalnia Delfin  mieści się przy ul. Kasprzaka 1/3 i jest jednym z najpopularniejszych tego typu obiektów na Woli. Budynek przeszedł kompleksową modernizację zarówno w środku, jak i na zewnątrz. – Warszawa dla aktywnych to miasto z nowoczesną i ekologiczną infrastrukturą sportowo-rekreacyjną. Bez wątpienia takim obiektem jest teraz pływalnia Delfin – mówi Renata Kaznowska, wiceprezydent m.st. Warszawy. – Do dyspozycji warszawianek i warszawiaków są nowe sale fitness, sauny, a kibice i goście mogą obserwować basen z wygodnych trybun. Wszystko w wyremontowanym wnętrzu, które teraz jest bardziej przyjazne środowisku.

Pływania została zaprojektowana w 1996 roku i oddana do użytku dwa lata później.  Zakończone właśnie prace obejmowały wykonanie termomodernizacji, wymianę całego systemu wentylacji oraz okien, modernizację łazienek i pryszniców, gdzie zainstalowano zawory na fotokomórkę. Nowa elewacja poprawiła estetykę przestrzeni publicznej oraz zmniejszy koszty energii cieplnej – podkreśla Krzysztof Strzałkowski, burmistrz dzielnicy Wola.

Obiekt jest również dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. – Powstały m.in. oddzielne wyjścia z szatni na nieckę dla osób poruszających się na wózkach, dostosowano toalety i prysznice, a włączniki światła są na odpowiednich wysokościach – wymienia Bartosz Kusior, dyrektor OSiR Wola.

Na modernizację pływalni „Delfin” dzielnica Wola przeznaczyła prawie 12 mln zł.

Oferta pływalni jest bardzo szeroka. Warszawianki i warszawiacy mogą tu uczęszczać na naukę pływania aerobik w wodzie, a także zajęcia dla najmłodszych w małej niecce pływalni. Z basenu w ramach lekcji wf korzystają również uczniowie okolicznych szkół. Od środy, 25 czerwca, od godz. 15.00 obiekt jest już dostępny dla wszystkich mieszkańców.