OKRADALI ŁODZIE W PORCIE

0
99

Dwóch mieszkańców Warszawy zostało zatrzymanych przez mundurowych z Serocka. Mężczyźni podejrzani są o kradzież osprzętu łodzi na terenie jednego z ośrodków wypoczynkowych. Pokrzywdzeni oszacowali straty na kwotę 8000 złotych. Za przestępstwo kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Serocka, udali się do jednego z ośrodków wypoczynkowych na terenie gminy Serock, gdzie doszło do kradzieży. Po przybyciu na miejsce, ustalili szczegóły zdarzenia. Okazało się, że podejrzanym o kradzież, jest mężczyzna w wieku 61 lat, który został ujęty przez pracownika ochrony na jednej z przycumowanych łodzi.

W toku dalszych czynności, mundurowi zatrzymali kolejnego podejrzanego. 22-latek siedział w aucie zaparkowanym na terenie ośrodka. W trakcie przeszukania pojazdu, policjanci ujawnili osprzęt pochodzący z łodzi m.in. żagle, bojki oraz różnego rodzaju elementy metalowe.

Obaj mężczyźni trafili do policyjnej celi. Wczoraj, dochodzeniowcy po zgromadzeniu materiału dowodowego, przestawili mężczyznom zarzuty kradzieży. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.