NARKOTYKI O CZARNORYNKOWEJ WARTOŚCI 90.000 ZŁ PRZEJĘTE PRZEZ WOLSKICH KRYMINALNYCH

0
128

Przejęte ponad kilogram amfetaminy, prawie tysiąc sztuk tabletek ecstazy, pół kilograma marihuany, zabezpieczone ponad 50.000 zł na poczet przyszłych kar i grzywien oraz zatrzymany w tej sprawie 26-letni mężczyzna to efekt kilkutygodniowej pracy kryminalnych z zespołu zwalczającego przestępczość narkotykową z wolskiej komendy. Podejrzany usłyszał zarzut karny w rejonowej prokuraturze i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Policjanci z wydziału kryminalnego z Woli zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej realizują działania zmierzające do zatrzymania osób mających związek z tym procederem oraz zdobycia dowodów wskazujących na przestępczą działalność. Ich kilkutygodniowa praca przyniosła efekty. Kryminalni zgromadzili materiał operacyjny i wytypowali mężczyznę, który miał posiadać znaczne ilości narkotyków.

Policjanci zaplanowali działania, wiedzieli w jakich godzinach wytypowany przez nich mężczyzna może przebywać w mieszkaniu. W chwili, kiedy wychodził z lokalu podjęli czynności. Podczas przeszukania jednego z pomieszczeń ujawnili trzy torebki foliowe z zawartością suszu roślinnego, szklaną miskę z przykrywką, w której mieścił się biały proszek, szklany słoik również z białym proszkiem. W kuchni w zamrażalniku znajdowało się hermetycznie zamknięte foliowe opakowanie z zawartością białego proszku. Na poczet przyszłych kar i grzywien kryminalni zabezpieczyli również ponad 50.000 zł Zabezpieczone substancje zostały poddane oględzinom i przekazane do laboratorium. Zatrzymany 26-latek trafił do policyjnej celi.

Po zebraniu materiału dowodowego przez śledczych, mężczyzna został doprowadzony do rejonowej prokuratury, gdzie usłyszał zarzut posiadania ponad kilograma amfetaminy, prawie tysiąca sztuk tabletek ecstazy i pół kilograma marihuany. Decyzją sądu 26-latek został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat więzienia.