NAJPIERW UKRADŁ TELEFON A POTEM ZŁOŻYŁ ZAWIADOMIENIE O POBICIU

0
126

W lipcu 19 – latek ukradł telefon kobiecie, której znajomi, chcąc na własną rękę, wymierzyć sprawiedliwość, odnaleźli go i pobili. Efekt jest taki, że czterech mężczyzn usłyszało zarzuty narażenia człowieka na utratę zdrowia i życia w wyniku pobicia, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności a poszkodowanemu pobiciem grozi 5 – letnie więzienie za kradzież mienia

Okazało się, że 19-latek oddał już telefon koledze, któremu, jak wynika z ustaleń policjantów, był winien pieniądze za narkotyki. Doprowadziło to do złości jego kolegów, którzy postanowili razem z czwartym znajomym odzyskać telefon i przy okazji wymierzyć sprawiedliwość na własną rękę. Znaleźli 19 – latka na jednej z mokotowskich ulic ale nie chcieli z nim rozmawiać tylko od razu przystąpili do rękoczynów. Jeden z napastników uderzył go pięścią a następnie użył gazu pieprzowego ale zamiast trafić w 19 – latka to sam stał się ofiarą gazu, z uwagi na zmienny wiatr. Napadnięty chłopak uciekł i schował się do restauracji jednak został tam znaleziony, wyciągnięty na zewnątrz i pobity.

O całym zdarzeniu policję poinformowali przechodnie. Kiedy patrol przyjechał na miejsce, zastał czterech napastników i ich ofiarę. W efekcie wszyscy zostali zatrzymani. Pobity 19 – latek za kradzież telefonu a jego koledzy, dwóch 17-latków, 27 – latek i jeden nieletni, 16 – letni mężczyzna pod zarzutem pobicia. Czterech z zatrzymanych zostało osadzonych w policyjnej celi w ursynowskim komisariacie a nieletni trafił do policyjnej izby dziecka.

Po nocy spędzonej za kratkami wszyscy trafili do mokotowskiej komendy na dalsze czynności. Nieletnim zajął się odpowiedni wydział, który po wykonaniu niezbędnych czynności procesowych zwolnił 16 – latka. Dwóch 17 – latków i 27 – latek usłyszeli zarzuty pobicia, za który grozi do 3 lat więzienia. Żaden z nich nie przyznał się do zarzucanych im czynów i w wyjaśnieniach nawzajem obarczali się odpowiedzialnością. Pobity 19 – latek zobowiązał się do odzyskania telefonu i przekazania policjantom, którzy oddadzą go pokrzywdzonej. Za kradzież telefonu nastolatkowi godzi do 5 lat pozbawienia wolności.