Na Targówku powstaje szkoła podstawowa

0
101

Przy ulicy Rembrandta powstaje nowoczesny kompleks oświatowy dla blisko 1000 uczniów. 30 sierpnia uroczyście wmurowano kamień węgielny. Pierwszy dzwonek zabrzmi już we wrześniu 2020 r.

Pomiędzy ulicami św. Wincentego i Gilarską, powstaje jedna z największych placówek oświatowych w Warszawie. Trwają intensywne prace przy budowie pierwszego etapu zespołu szkolno-przedszkolnego.

– Cieszę się, że na Targówku powstanie tak duża i nowoczesna placówka oświatowa. Inwestycje w infrastrukturę są dla nas bardzo ważne. W ciągu najbliższych kilku lat zaplanowaliśmy blisko 1,2 mld zł na budowę nowych szkół i przedszkoli, ale również modernizację już istniejących – mówi Renata Kaznowska, wiceprezydent m.st. Warszawy.

W dwukondygnacyjnym budynku pojawią się m.in. 24 sale lekcyjne, pracownie, aula, świetlica, sala do ćwiczeń, stołówka oraz szatnie. W obiekcie znajdą się również trzy wewnętrzne dziedzińce zagospodarowane w elementy małej architektury i nasadzenie zieleni. Umożliwi to prowadzenie zajęć edukacyjnych i świetlicowych na wolnym powietrzu.

Budynek będzie wyposażony w podziemny zbiornik na wodę deszczową, wykorzystywaną do podlewania terenów zielonych, a na dachu zaplanowano montaż instalacji fotowoltaicznej służącej zasilaniu w energię systemu wentylacji i klimatyzacji.

Przed wejściem powstaną dwie wiaty na 200 miejsc rowerowych. Równocześnie trwają procedury związane z rozbudową drogi dojazdowej – ul. Rembrandta, co pozwoli ja oddać do użytku w tym samym czasie co szkołę.

Koszt całej inwestycji to 54 mln zł. Wykonawcą jest firma IDS-BUD spółka akcyjna.

W kolejnych etapach powstanie przedszkole oraz nowoczesna hala sportowa. W obiekcie łącznie przewidziano 24 oddziały szkolne oraz 9 oddziałów przedszkolnych. Znajdą się tam również boiska sportowe i place zabaw. Kompleks oświatowy będzie miał osobne wejścia do szkoły i przedszkola, a hala widowiskowo-sportowa będzie ogólnodostępna.

Warszawa dla uczniów – budujemy szkoły

Przyspieszyliśmy budowę nowych szkół i przedszkoli. Warszawa inwestuje w oświatę 1,2 mld zł. W latach 2019 – 2023 powstanie 15 szkół, dla ponad 10 tys. uczniów i 29 przedszkoli, dla ponad 4,7 tys. dzieci. Zaplanowano też 250 innych inwestycji – modernizację i rozbudowę budynków oraz infrastruktury (boiska, place zabaw). Z dwóch nowych szkół podstawowych – przy ul. Warzelniczej i ul. Myśliborskiej – uczniowie będą korzystać już od września.