KRYMINALNI ZATRZYMALI KOBIETĘ PODEJRZANĄ O KRADZIEŻ BIŻUTERII O WARTOŚCI PONAD 70 TYS. ZŁOTYCH

0
83

Zatrzymana przez kryminalnych z komisariatu na Białołęce 26-latka odpowie za kradzież w salonie jubilerskim. Kobieta w okresie pięciu miesięcy miała wynieść z miejsca pracy biżuterię o wartości ponad 70 tys. złotych. Podczas przesłuchania przyznała się do zarzucanego jej czynu. Przestępstwo, którego się dopuściła, zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Białołęki prowadzili czynności w związku z zawiadomieniem o kradzieży w salonie jubilerskim. Z informacji uzyskanej od właściciela wynikało, że w okresie od lutego do czerwca br. z salonu zniknęła biżuteria o wartości ponad 70 tys. złotych.

Policjanci szczegółowo zweryfikowali to zgłoszenie. Po dokładnej analizie zebranych informacji ustalili, że bezpośredni związek z kradzieżą może mieć jedna z pracownic. Funkcjonariusze zatrzymali do wyjaśnienia 26-letnią mieszkankę Ząbek.

Wykonane w tej sprawie czynności dochodzeniowo-śledcze doprowadziły do przedstawienia kobiecie zarzutu kradzieży. Podczas przesłuchania 26-latka przyznała się do zarzucanego jej czynu i wyjaśniła, że skradzioną biżuterię sprzedawała w lombardach.

Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.