„Królowa sportu” ponownie na Podzamczu

0
159

Skoki o tyczce, rzuty kulą i sportowe emocje – tak zapowiada się najbliższa niedziela, 28 lipca, w Multimedialnym Parku Fontann na Podzamczu. Tego dnia, podczas drugiej edycji plenerowego mityngu lekkoatletycznego, będziemy świadkami rywalizacji czołowych zawodników.

– Cieszę, że wspólnie z Warszawsko-Mazowieckim Okręgowym Związkiem Lekkiej Atletyki po raz drugi organizujemy to niezwykłe sportowe wydarzenie. Ze wsparciem naszych najlepszych zawodników możemy promować lekką atletykę i zarażać pasją do „królowej sportu” mieszkańców naszego miasta. Zapraszam wszystkich do wspólnej zabawy, kibicowania i przeżywania zmagań naszych sportowców – mówi Renata Kaznowska, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy.

Uczestnicy spotkania będą mogli podziwiać zmagania zawodników w dwóch konkurencjach lekkoatletycznych. Przed nami widowiskowy skok o tyczce z udziałem między innymi wicemistrza świata Piotra Liska, który w przeciągu zaledwie siedmiu dni dwukrotnie poprawił rekord kraju – 5 lipca podczas mityngu Diamentowej Ligi w Lozannie pokonał wysokość 6.01, a tydzień później w Monako pobił ten wynik o jeden centymetr. W następnej konkurencji zobaczymy mistrza i wicemistrza Europy z Berlina (2018 r.) w rzucie kulą – Michała Haratyka i Konrada Bukowieckiego. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

– W skoku o tyczce wystartuje Piotr Lisek, który w tym roku już dwukrotnie poprawiał rekord Polski doprowadzając go do poziomu 6.02 – mówi Tomasz Majewski, wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i dodaje – Pojedynek Konrada Bukowieckiego z Michałem Haratykiem będzie ozdobą konkursu kulomiotów. Obaj pchali w tym roku prawie 22 metry, a Michał jest niezwykle regularny i myślę, że w Warszawie też uzyska świetny wynik.

W pchnięciu kulą kobiet największą gwiazdą będzie Paulina Guba, która w ubiegłym roku w Niemczech wywalczyła złoty medal. Obok niej wystartuje Klaudia Kardasz, która zakończyła Mistrzostwa Europy na 4 miejscu.

Celem imprezy jest przede wszystkim pobudzanie zainteresowania królową dyscyplin – lekkoatletyką. Start zawodów o godz. 16.30. Transmisję przeprowadzi Polsat Sport.