Królewski Półmaraton Warszawa Wilanów – utrudnienia w ruchu

0
148
W niedzielę, 8 września na ulicach Wilanowa zagości Królewski Półmaraton Warszawa Wilanów. Od godz. 7.00 do godz. 17. 00 wystąpią utrudnienia w ruchu na trasie biegu.
Start i meta biegu zlokalizowane będą na ul. Przyczółkowej pomiędzy al. Wilanowską a ul. F. Klimczaka. Zawodnicy pobiegną najpierw ciągiem pieszo-rowerowym wzdłuż ul. Przyczółkowej, następnie skręcą w ul. S. Korbońskiego (jezdnią w kierunku Ursynowa), zawrócą przed skrzyżowaniem z ul. Relaksową, aby wrócić do mety ul. Przyczółkową (jezdnią w kierunku Konstancina-Jeziorny; dla kierowców przejezdny będzie jeden pas ruchu). 
 
Na czas biegu ul. F. Klimczaka i A. Branickiego stracą połączenie z ul. Przyczółkową. Nie będzie możliwości skrętu z ul. Ł. Drewny (jadąc od Konstancina-Jeziorny) w lewo w ul. S. Korbońskiego. Skręt z al. Wilanowskiej będzie możliwy tylko w kierunku ul. Wierniczej. Utrzymany zostanie skręt z ul. Z. Vogla zarówno w kierunku centrum, jak i Konstancina- Jeziorny. Zamknięcie trasy biegu planowane jest od godz. 7.00. Zakończenie imprezy planowane jest ok. godz. 17.00.
 
Impreza odbywa się w ramach Dni Wilanowa 2019 r. i Królewskiego Festiwali Biegowego – Royal Wilanów. Uczestnicy Królewskiego Półmaratonu  wystartują o godz. 8.00. Po nich odbędą się jeszcze kolejne biegi (na podobnych trasach tymi samymi ulicami): Bieg na 10 km (start o godz. 11.30), Bieg na 5 km (start o godz. 13.30) i Bieg dla dzieci (start o godz. 15.00). Więcej informacji: wilanow.pl.