KOLEJNY DOZÓR ZA ZNĘCANIE SIĘ NAD RODZINĄ

0
92

Policyjny dozór zastosował prokurator wobec 41-letniego mieszkańca powiatu legionowskiego, który został zatrzymany przez mundurowych, po tym jak jego żona powiadomiła o stosowaniu przez niego przemocy. Mężczyźnie przedstawiono zarzut znęcania się nad rodziną. Za to przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zostali powiadomieni o przemocy domowej, której miał się dopuszczać 41-latek wobec swojej żony i ich małoletniej córki. Jak ustalili śledczy, mężczyzna od ponad dwóch lat znęcał się psychicznie i fizycznie  nad rodziną. Podczas awantur wyzywał, ośmieszał, popychał i szarpał pokrzywdzone. W toku dalszych czynności procesowych policjanci dokonali zatrzymania mężczyzny.

Zebrany przez dochodzeniowców materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu fizycznego i psychicznego znęcania  się nad najbliższymi. Prokurator przychylił się do wniosku funkcjonariuszy i zdecydował o zastosowaniu wobec 41-latka środków zapobiegawczych w postaci policyjnego dozoru.