Kercelak 2019 – święto Woli!

0
276

W sobotę 7 września odbędzie się tradycyjna wolska impreza – Kercelak. Tego dnia będzie można poczuć czar dawnej Warszawy, posłuchać koncertów na żywo i zrobić zakupy na jarmarku.Wrześniowy „Kercelak” na Woli to już tradycja. W tym roku impreza odbędzie się w nowej lokalizacji: na skwerze u zbiegu al. Solidarności, ul. Okopowej i Leszno. Nowe miejsce bezpośrednio sąsiaduje z rondem „Kercelak” i znajduje się jeszcze bliżej historycznej lokalizacji legendarnego targowiska przedwojennej Warszawy. W programie nie zabraknie atrakcji dla całych rodzin. – Serdecznie zapraszam wszystkich warszawiaków na tegoroczny Kercelak, na którym jak zwykle nie zabraknie występów gwiazd, animacji dla najmłodszych, konkursów i jarmarku, na którym będzie można zrobić zakupy – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Dzielnicy Wola. – Impreza jest oczywiście bezpłatna, wystąpią takie zespoły, jak m. in. Lady Pank czy Big Cyc, a wydarzenie poprowadzi Krzysztof Skiba – dodaje.

Niepowtarzalny klimat imprezie nada Teatr Pijana Sypialnia, który dzięki spektaklowi „Wodewil Warszawski” przeniesie uczestników do czasów przedwojennej Warszawy. Występ wypełnią piosenki, taniec i muzyka na żywo. Artyści przygotowali też pokaz mody okresu międzywojennego oraz animacje z kataryniarzem i tańcami. Ze sceny wybrzmi również koncert „Odrobinę szczęścia w miłości”, czyli najpiękniejsze melodie i największe przeboje lat 20. i 30. w nowatorskim wykonaniu.

Atrakcjami Kercelaka 2019 będą też występy szczudlarzy z Teatru Akt, którzy wcielą się w postaci dawnej Woli, tradycyjny jarmark handlowy, czy miasteczko pomocowo-zdrowotne, na którym uczestnicy będą mogli skorzystać z nieodpłatnych badań profilaktycznych i konsultacji, zasięgnąć fachowej porady i zapoznać się z ofertą profilaktyczną Dzielnicy Wola.

Na Kercelaku 2019 nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych, na których czekać będą animacje, konkursy z nagrodami, zawody sportowe, dmuchańce, kataryniarz, klaun i wiele innych atrakcji.