Gdzie staną kolejne ławki?

0
104

Mieszkańcy wskażą kolejne miejsca nowych ławek. Przy stołecznych ulicach stanie dodatkowe 160 drewnianych siedzisk. Rozpoczął się etap sąsiedzkich spotkań na Ochocie, Targówku, Żoliborzu i w Ursusie.

Przemyślane rozstawienie siedzisk jest niezwykle ważne dla komfortu warszawiaków. Podczas spacerów np. do sklepu czy przychodni chwilę wytchnienia mogą znaleźć seniorzy, rodzice z dziećmi, jak również osoby mające problemy z chodzeniem. Na wrześniowych spotkaniach mieszkańcy mają okazję zadecydować o lokalizacji ławek w kolejnych czterech dzielnicach. Ostatnio zastanawiali się nad rozmieszczeniem siedzisk w Ursusie.

Harmonogram najbliższych spacerów:

  • 5 września (czwartek) – Żoliborz – zbiórka w Czytelni pod Sowami, ul. gen. J. Zajączka 8;
  • 10 września (wtorek) – Targówek – zbiórka w Urzędzie Dzielnicy Targówek, ul. L. Kondratowicza 20;
  • 18 września (środa) – Ochota – zbiórka w Miejscu Centrum Aktywności Lokalnej, ul. Grójecka 109.

Każdy ze spacerów rozpocznie się o godz. 18.00 i skończy ok. 20.00. Podczas wycieczek omówione zostaną wszystkie postulowane wcześniej lokalizacje ławek. Potem wykonawcy ocenią wybrane miejsca pod kątem własności terenu oraz przebiegu infrastruktury podziemnej.

Warszawie ławki stawiane są w trzech wariantach: bez oparcia, z oparciem bez podłokietników oraz z oparciem i podłokietnikami. Funkcjonalność, wygoda i estetyka były testowane w latem ubiegłego roku. Meble dostosowane są do potrzeb seniorów i osób z niepełnosprawnościami i mieszkańców, którzy szczególnie potrzebują wypoczynku np. w drodze po zakupy czy do lekarza. Ostatnio 36 siedzisk stanęło w parku Powstańców, a kolejne 14 na pl. Zbawiciela. Do maja 2020 r. w stolicy pojawi się przynajmniej 600 dodatkowych siedzisk. W ramach umowy miasto może rozszerzyć zamówienie o kolejne 700 ławek. Więcej informacji na zzw.waw.pl.