FUNKCJONARIUSZE ZABEZPIECZYLI PONAD KILOGRAM AMFETAMINY, 24-LATEK W ARESZCIE

0
118

Mokotowscy kryminalni zatrzymali 24-letniego mieszkańca Warszawy, w mieszkaniu którego znaleziono i zabezpieczono ponad kilogram środka odurzającego, jakim jest amfetamina. Po wysłuchaniu zarzutu posiadania znacznej ilości narkotyków podejrzany trafił do aresztu. Za popełnione przestępstwo grozi mu 10 lat więzienia.

Policjanci wydziału kryminalnego uzyskali informację o młodym człowieku, który w użytkowanym przez siebie mieszkaniu na warszawskim Mokotowie, miał posiadać duże ilości substancji psychotropowych. Gdy udali się pod wskazany adres, zauważyli, jak po chwili do klatki bloku wchodzi człowiek, odpowiadający rysopisowi typowanej osoby. Po krótkim czasie pod blok na skuterze podjechała również 25-letnia partnerka mężczyzny.

Oboje zostali zatrzymani w związku z podejrzeniem posiadania narkotyków. Jednak na miejscu zgodnie oświadczyli, że nic ich nie łączy z narkobiznesem oraz że nie mają żadnych środków odurzających. Zachowanie mężczyzny, który był wyraźnie zdenerwowany, zdawało się przeczyć temu twierdzeniu, któremu doświadczeni policjanci nie dali wiary.

Przystąpili do przeszukania mieszkania mężczyzny, w wyniku którego, w pufie stojącej w kuchni, znaleźli zawinięte w kilka warstw folii, hermetycznie zamknięte, przeźroczyste opakowanie wypełnione zbrylonym białym proszkiem. Po sprawdzeniu substancji testerem narkotykowym, okazało się, że to amfetamina o wadze 1018 gramów.

Zarówno zatrzymany, jak i jego dziewczyna nie potrafili logicznie wyjaśnić pochodzenia i przeznaczenia narkotyków. Po jakimś czasie mężczyzna stwierdził, że pakiet należy do niego, a 25-latka nie ma z tym nic wspólnego. Kobieta po przesłuchaniu została zwolniona, natomiast 24-latek usłyszał prokuratorski zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających, za który grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Na czas postępowania przygotowawczego sąd umieścił podejrzanego w tymczasowym areszcie na okres 3 miesięcy.