Firma w wirtualnym biurze, jaki urząd skarbowy?

0
225

Rejestracja firmy w wirtualnym biurze pomoże Ci nie tylko zwiększyć prestiż firmy i oszczędzić pieniądze. Taka decyzja pozwoli także… poprawić kontakty z urzędem skarbowym. Jak to możliwe? Podpowiadamy.

Wirtualne biuro to nowoczesna usługa, która polega na udostępnienie adresu rejestrowego oraz zapewnieniu dostępu do dodatkowych usług:

  • obsługi recepcyjnej,
  • obsługi korespondencji,
  • obsługi dedykowanej linii telefonicznej,
  • wsparcia asystenckiego, księgowego i prawnego.

Wynajmując wirtualne biuro, otrzymasz adres, pod którym zarejestrujesz firmę. Będzie mógł też korzystać z zalet tradycyjnego biura, bez konieczności drogiego wynajmu.

Dla kogo wirtualne biuro?

Takie rozwiązanie przyniesie wymierne korzyści przede wszystkim:

  • osobom pracującym zdalnie,
  • freelancerom różnych profesji,
  • osobom, które świadczą usługi w biurach klientów,
  • firmom, które z założenia świadczą usługi przez Internet,
  • start-upom,
  • niewielkim kancelariom prawnym, biurom księgowym i agencjom marketingowym, które rozpoczynają swoją działalność i chcą ograniczyć koszty.

Wirtualne biuro — ważny wybór lokalizacji

Firmy świadczące usługi wynajmu wirtualnych biur działają obecnie w największych polskich miastach. Oferują biura w rozmaitych lokalizacjach, w starych kamienicach, nowoczesnych budynkach i reprezentacyjnych biurowcach klasy A. Aby zapewnić sobie wymierne korzyści, wynikającego z użytkowania wirtualnego biura warto wybrać to jedyne nie tylko na podstawie ceny, zakresu usług dodatkowych i lokalizacji budynku. Dlaczego?

Wirtualne biuro a urząd skarbowy

To właśnie miejsce rejestracji przedsiębiorstwa decyduje o podleganiu określonemu urzędowi skarbowemu.

Jeśli zarejestrujesz firmę w wirtualnym biurze na warszawskiej Woli, będziesz podlegał Urzędowi Skarbowemu Warszawa-Wola przy ul. Powstańców Śląskich. Jeśli wybierze wirtualne biuro w śródmieściu, będzie to Pierwszy Urząd Skarbowy Warszawa-Śródmieście przy ul. Lindleya.

Nie od dziś wiadomo, że urzędnicy skarbowi bywają bardziej i mniej przyjaźni przedsiębiorcom. Wybór miejsca rejestracji (i co za tym idzie US), jest więc bardzo istotny. Zwłaszcza dla przedsiębiorców, którzy prowadzą niestandardową działalność, świadczą usługi na odległość czy działają w określonych branżach.

Wirtualne biuro — skuteczny sposób na rzadsze kontrole skarbowe

Wzmożone kontrole skarbowe potrafią uprzykrzyć życie. Przekonał się o tym Adam, 35-letni właściciel dużego biura tłumaczeń.

Moja firma była jedną z największych w mieście. Także z tego powodu urząd skarbowy kontrolował ją wręcz nieustannie — tłumaczy przedsiębiorca. Z czasem powtarzające się wizyty urzędników stały się ogromnym źródłem stresu. Nie tylko dla mnie, ale przede wszystkim dla moich pracowników. Aby wyeliminować nadmierne kontrole, zdecydowałem się wynająć wirtualne biuro i przenieść siedzibę firmy do stolicy  dodaje mężczyzna.

Jak pokazała praktyka, taka decyzja poniosła za sobą tylko korzyści. Dzięki siedzibie w stolicy firma pana Adama zdobyła nowych, lokalnych klientów. Dla warszawskiego fiskusa stała się tylko jedną z wielu, a częste kontrole fiskusa odeszły w zapomnienie.

Wirtualne biuro All Inclusive z lokalizacją w centrum Warszawy znajdziesz na https://wirtualnebiuro.ai/