Adoptuj warszawiaka na Bemowie

0
33

Psy ze Schroniska Na Paluchu będą szukać nowego właściciela spacerując w sobotę, 29 lutego, po parku Fort Bema. W ramach akcji Adoptuj warszawiaka, od godz. 12.00 do 15.00, mieszkańcy mogą porozmawiać o przygarnięciu czworonoga do domu i bezpłatnie zaczipować zwierzę.

Warszawiacy kolejny raz mają okazję poznać podopiecznych Schroniska Na Paluchu oraz porozmawiać z opiekunami psów o adopcji i zasadach wolontariatu. W trakcie spotkania otwarte będzie także stoisko bezpłatnego znakowania zwierząt – właściciele, którzy chcą zaczipować pupila, proszeni są o wzięcie jego książeczki zdrowia. W namiocie Palucha będzie można otrzymać kubek, jak i bawełnianą torbę w zamian za symboliczną darowiznę. Więcej informacji tutaj oraz na nowej odsłonie strony napaluchu.waw.pl.

Szósta edycja Adoptuj warszawiaka

W ramach inicjatywy Adoptuj Warszawiaka psy z Palucha pojawiają się cyklicznie w miejskiej przestrzeni podczas wydarzeń kulturalnych, jak i na imprezach biegowych. Celem akcji jest obalenie mitu bezdomnego czworonoga, promocja adopcji zwierząt i dotarcie do warszawiaków, którzy z różnych względów nie odwiedzili placówki przy ul. Paluch 2, a są zainteresowani przygarnięciem psa. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy Schroniska oraz innych wielbicieli zwierząt, liczba pupili Palucha jest teraz rekordowo niska. Obecnie na nowy dom czeka 526 psów i kotów.