TYMCZASOWO ARESZTOWANI ZA CZTERY KILOGRAMY NIELEGALNYCH SUBSTANCJI

0
72

Praca operacyjna, pełne zaangażowanie i profesjonalizm. Tak można określić działania mokotowskich policjantów Wydziału Kryminalnego. To właśnie dzięki nim zatrzymane zostały cztery osoby związane z narkotykowym światem. Dwie z nich zostały tymczasowo aresztowane na okres 3 miesięcy. Do sprawy zabezpieczone zostały prawie cztery kilogramy nielegalnych substancji.

Do pierwszego zatrzymania doszło na ternie Mokotowa. Policjanci w trakcie czynności operacyjnych ustalili, że 32 letni Piotr B. zajmuje się handlem środkami odurzającymi i substancjami psychotropowymi na terenie Warszawy. Narkotyki oraz środki zastępcze przechowywać miał w swoim mieszkaniu.

Podczas prowadzonej obserwacji kryminalni zauważyli, że z klatki podejrzewanego mężczyzny wychodzą młode osoby, które nerwowo się zachowują. Domyślali się, że ich wizyta spowodowana była zakupem nielegalnych substancji. Kiedy chwilę później wylegitymowali Karola S. oraz jego znajomą Natalię P. wiedzieli, że ich przypuszczenia się sprawdziły. Osoby posiadały przy sobie haszysz o łącznej wadze prawie czterech gramów. Zatrzymani trafili do mokotowskiej komendy, gdzie usłyszeli zarzuty w związku z posiadaniem narkotyków.

Chwilę później kryminalni dowiedzieli się o planowanej nielegalnej transakcji na terenie Ursynowa. Jak wynikało z uzyskanych informacji Piotr B. udał się do 40-letniego Marka W. w celu zakupu znacznej ilości nielegalnych substancji. Przypuszczenia funkcjonariuszy potwierdziły się. Obydwaj mężczyźni zostali zatrzymani, a podczas przeszukania ich mieszkań policjanci zatrzymali narkotyki i dopalacze o łącznej wadze prawie czterech kilogramów o wartości czarnorynkowej około 240 tysięcy zł. Do sprawy zabezpieczone zostały również telefony komórkowe, gotówka, noże, przedmiot przypominający broń palną oraz inne niebezpieczne narzędzia.

Piotr B. oraz Marek W. usłyszeli zarzuty w związku z posiadaniem oraz rozprowadzaniem znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Sąd zadecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy.