Ponad 4 miliony zł na projekty społeczne dla mieszkańców Ursynowa!

0
62

Zarząd Dzielnicy Ursynów ogłosił kolejne konkursy dotacyjne na realizację zadań publicznych. W zakresie spraw społecznych przeznaczono na nie ponad 4 mln złotych, z czego w przyszłym roku na realizację różnego rodzaju projektów społecznych przeznaczono kwotę ponad 1,3 mln złotych. Z kolei na projekty wieloletnie, które będą realizowane w latach 2019-2021, przewidziana jest kwota 3 mln złotych.-Staramy się co roku przeznaczać jak najwięcej środków na realizację różnorodnych projektów przez organizacje pozarządowe (NGO). Połączenie ich kreatywności ze wsparciem finansowym Dzielnicy pozwala zaoferować mieszkańcom naprawdę bogatą gamę aktywności społecznych – mówi Antoni Pomianowski, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Ursynów.

Konkursy skierowane są do tych organizacji pozarządowych, które chcą realizować zadania na rzecz mieszkańców Ursynowa. Dotyczą one następujących obszarów współpracy:

– przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym, wynikającym z używania alkoholu i innych substancji psychoaktywnych,
– aktywizacja i integracja osób niepełnosprawnych,
– aktywizacja i integracja osób starszych,
– aktywizacja i integracja rodzin oraz przeciwdziałanie przemocy w rodzinie,

 

Dzielnica, w ramach ogłoszonych konkursów poszukuje realizatorów pięciu projektów wybranych przez mieszkańców w ramach Budżetu Partycypacyjnego 2019, wśród których są m.in.  kursy pierwszej pomocy oraz zajęcia z samoobrony dla kobiet.

Termin składania ofert w ramach ww. konkursów upływa 2 stycznia 2019 r.

Ponadto, w ramach konkursów wieloletnich realizowane będą następujące zadania:
– pomoc dla osób będących w potrzebie w postaci dystrybucji darów rzeczowych i żywnościowych,
– prowadzenie w latach 2019- 2021 Domu Sąsiedzkiego (Miejsca Aktywności Lokalnej) przy ul. Kłobuckiej 14,
– prowadzenie w latach 2019- 2021 placówek wsparcia dziennego w formie specjalistycznej,
– prowadzenie w latach 2019- 2021 Klubu Abstynenckiego.
Termin składania ofert w przypadku konkursów wieloletnich upływa już 10 grudnia br.

Szczegółowe informacje na temat wymagań dot. proponowanych działań, kwot przeznaczonych na poszczególne zadania oraz trybu składania ofert znajdują się w ogłoszeniach konkursowych  dostępnych na stronie http://ngo.um.warszawa.pl/ w zakładce Otwarte konkursy ofert oraz w siedzibie Urzędu Dzielnicy Ursynów.

Informacje o zwycięskich projektach, o możliwościach zapisów i udziału w poszczególnych projektach, jak również o kolejnych konkursach, które Dzielnica Ursynów zamierza ogłosić, dostępne będą od lutego 2019 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here