Policjanci z Bielan, we współpracy z żoliborską prokuraturą, zatrzymali kobietę podejrzaną o dokonanie zabójstwa.

0
102

Policjanci z Bielan, we współpracy z żoliborską prokuraturą, zatrzymali kobietę podejrzaną o dokonanie zabójstwa. W sprawie zostało wszczęte śledztwo. Sąd rejonowy zastosował wobec zatrzymanej środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. 36-letnia kobieta trafiła na trzy miesiące do aresztu. Za popełnione przestępstwo może jej grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Policjanci z Bielan zostali poinformowani, że w mieszkaniu przy Szegedyńskiej znajduje się ranny mężczyzna. Pod wskazany adres natychmiast wysłano bielańskich policjantów. Funkcjonariusze na miejscu zastali ratowników medycznych, którzy prowadzili resuscytację krążeniowo-oddechową. Mężczyzna w ciężkim stanie został przewieziony do szpitala, gdzie w wyniku obrażeń zmarł. O zdarzeniu powiadomiono prokuratora rejonowego. Do pracy natychmiast przystąpili funkcjonariusze z grupy dochodzeniowo-śledczej, zabezpieczyli miejsce zdarzenia i dokonali szczegółowych oględzin.

W tym samym czasie policjanci przesłuchiwali świadków i analizowali spływające na bieżąco informacje. W trakcie dalszej pracy funkcjonariusze ustalili, że bezpośredni związek ze zdarzeniem może mieć 36-letnia partnerka ofiary. Kobieta miała mu zadać cios nożem w klatkę piersiową.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na postawienie zatrzymanej zarzutu zabójstwa. Wobec kobiety  sąd zastosował 3-miesięczny tymczasowy areszt. Za popełnione przestępstwo może jej grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.