Pływalnia Delfin w nowej odsłonie

0
166

Zakończyła się gruntowna modernizacja popularnej pływalni przy ul. Kasprzaka. Remont kosztował blisko 12 mln zł. Delfin to teraz nowoczesny i ekologiczny obiekt, przystosowanym do potrzeb rodzin oraz osób z niepełnosprawnościami.

Pływalnia Delfin  mieści się przy ul. Kasprzaka 1/3 i jest jednym z najpopularniejszych tego typu obiektów na Woli. Budynek przeszedł kompleksową modernizację zarówno w środku, jak i na zewnątrz. – Warszawa dla aktywnych to miasto z nowoczesną i ekologiczną infrastrukturą sportowo-rekreacyjną. Bez wątpienia takim obiektem jest teraz pływalnia Delfin – mówi Renata Kaznowska, wiceprezydent m.st. Warszawy. – Do dyspozycji warszawianek i warszawiaków są nowe sale fitness, sauny, a kibice i goście mogą obserwować basen z wygodnych trybun. Wszystko w wyremontowanym wnętrzu, które teraz jest bardziej przyjazne środowisku.

Pływania została zaprojektowana w 1996 roku i oddana do użytku dwa lata później.  Zakończone właśnie prace obejmowały wykonanie termomodernizacji, wymianę całego systemu wentylacji oraz okien, modernizację łazienek i pryszniców, gdzie zainstalowano zawory na fotokomórkę. Nowa elewacja poprawiła estetykę przestrzeni publicznej oraz zmniejszy koszty energii cieplnej – podkreśla Krzysztof Strzałkowski, burmistrz dzielnicy Wola.

Obiekt jest również dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. – Powstały m.in. oddzielne wyjścia z szatni na nieckę dla osób poruszających się na wózkach, dostosowano toalety i prysznice, a włączniki światła są na odpowiednich wysokościach – wymienia Bartosz Kusior, dyrektor OSiR Wola.

Na modernizację pływalni „Delfin” dzielnica Wola przeznaczyła prawie 12 mln zł.

Oferta pływalni jest bardzo szeroka. Warszawianki i warszawiacy mogą tu uczęszczać na naukę pływania aerobik w wodzie, a także zajęcia dla najmłodszych w małej niecce pływalni. Z basenu w ramach lekcji wf korzystają również uczniowie okolicznych szkół. Od środy, 25 czerwca, od godz. 15.00 obiekt jest już dostępny dla wszystkich mieszkańców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj