Od skrzyżowania z ul. Syta do ul. Bruzdowej zostanie wprowadzony ruchu wahadłowy.

0
326

W piątek, 31 stycznia ok. godz.13.00 ruch samochodów w ciagu ul. Sytej, na wysokości budowanej trasy, zostanie poprowadzony tymczasowa jezdnia omijająca plac budowy.

Na ul. Metrycznej na odcinku od skrzyżowania z ul. Syta do ul. Bruzdowej zostanie wprowadzony ruchu wahadłowy, sterowany za pomocą sygnalizacji świetlnej. Ponadto zamknięty zostanie południowy wlot ul. Sytej  ten fragment ulicy będzie mial nadal polaczenie z ul. Bruzdowa. W związku z zakończeniem przebudowy ul. Bruzdowej autobusy linii 164 wróciły na trasę wariantowa przebiegająca ulicami Bruzdowa, Prętowa, Sagi, Calowa, Bruzdowa.

 
Również w piątek, 31 stycznia ok. godz. 11.00 przesunięte zostanie przejście dla pieszych w rejonie ul. Europejskiej. Następnie w poniedziałek, 3 lutego, ok. godz. 14.00, na docelową jezdnie, na której kierowcy beda mieli do dyspozycji dwa pasy ruchu, przełożony zostanie ruch w kierunku centrum. Na wysokości budowanej drogi ekspresowej, kierowcy jadący od centrum będą mogli zawrócić w kierunku ul. Europejskiej.