Co można kupić w lombardzie?

0
215

Udzielanie wsparcia finansowego to niejedyna funkcja lombardu. Warto pamiętać, że są to też miejsca, gdzie można zrobić przyjazne dla portfela zakupy. Oferta dobrych lombardów jest bardzo różnorodna, a ceny zachęcające.Kiedy warto odwiedzić lombard?

Lombard to zarówno miejsce sprzedaży i skupu. Z jego usług warto skorzystać, zwłaszcza gdy:

  • Szukamy oryginalnych przedmiotów kolekcjonerskich
  • Dostaliśmy nietrafiony prezent i chcemy go wymienić na gotówkę
  • Potrzebujemy szybkiego wsparcia finansowego
  • Poszukujemy oryginalnego prezentu
  • Chcemy kupić telefon, komputer lub inny sprzęt w dobrej cenie

Co jest sprzedawane w lombardach?

Najprostsza odpowiedź na to pytanie brzmi: Wszystko. Na zakupy do lombardu warto pójść zawsze wtedy, gdy poszukujemy prezentu dla bliskiej osoby. Nic dziwnego, że są one często odwiedzane przed świętami czy przed Dniem Kobiet. Nawet nie mając sprecyzowanego planu, co chcemy kupić – z pewnością uda się znaleźć coś odpowiedniego. W ofercie zawsze jest biżuteria, dobre zegarki, elektronika, monety, sprzęt AGD i RTV, cenna biżuteria, kamienie, zabawki dla dzieci, dzieła sztuki, instrumenty muzyczne czy gry. Wiele osób ma obawy, że znajdą w lombardach przedmioty wadliwe lub zniszczone. Nic bardziej mylnego! Jak czytamy na stronie jednego z najpopularniejszych warszawskich lombardów Lombardexpres.pl, są tam skupowane jedynie wartościowe przedmioty, a wycena jest rzetelna i fachowa. Zepsuty czy zniszczony artykuł nie zostaje przyjęty, a co za tym idzie – nie trafi do sprzedaży.

Gratka dla kolekcjonera

Lombardy są miejscem chętnie odwiedzanym przez kolekcjonerów. To tam można znaleźć prawdziwe perełki kolekcjonerskie, w tym złote i srebrne monety. Kolekcjonerzy kupują w lombardach także winyle, antyki, biżuterię historyczną i wiele innych artykułów, których wartość wynika nie tylko z materiału, z jakiego zostały zrobione. Lombard jest dobrym miejscem na zakup dzieł sztuki. Można w nich znaleźć dzieła reprezentujące różne style i epoki. Dodatkowym atutem jest to, że ceny przedmiotów zwykle podlegają pewnym negocjacjom, co w niektórych sytuacjach pozwala zakupić towar w jeszcze niższej cenie niż ta, która widnieje przy produkcie.

Przed odwiedzeniem lombardu warto zaopatrzyć się w gotówkę, ponieważ płatność kartą często nie jest możliwa. Alternatywą dla fizycznego odwiedzenia lombardu jest udział w aukcjach Allegro. Są one wygodną formą zakupów bez wychodzenia z domu.